Skupina TECHO dosáhla historicky rekordního obratu, export tvořil 75 % tržeb

PRAHA, 6. února 2014 – Skupina TECHO, největší český výrobce a dodavatel kancelářského nábytku a interiérů, dosáhla v roce 2013 svého historicky nejvyššího obratu v celkové výši 1,7 miliardy Kč, což je o 46 % více než předloni. Podíl tržeb realizovaných v zahraniční vzrostl o třetinu na 75 %. Ziskovost skupiny dosáhla 7 %, nicméně stále je o polovinu nižší než před rokem 2008, v době, kdy ekonomika ještě rostla.

Rozhodující podíl na pozitivním ekonomickém výsledku skupiny TECHO tvoří rozvíjející se trhy, ve kterých firma spatřuje velký potenciál. Druhým největším exportním trhem byla Velká Británie.
 
„V podmínkách stagnace českého trhu se ukázala orientace na vývoz jako klíčová a viditelné úspěchy skupiny TECHO dokazují, že proexportní strategie firmy se rozhodně vyplácí. Důsledky hospodářské recese jsou však stále viditelné a projevují se v nižší ziskovosti firmy,“ vysvětluje Jiří Kejval, generální ředitel skupiny TECHO.

Česká pobočka vykázala v důsledku enormního tlaku na cenu v tuzemsku menší zisk, než je průměr skupiny TECHO. Naopak vyššího zisku oproti průměru dosáhly pobočky na Slovensku, v Rumunsku, Velké Británii a také aktivity společnosti na rozvíjejících se trzích. Díky vysokým maržím je pro TECHO v současné době nejzajímavější africký trh, na kterém působí již téměř 15 let.

„V roce 2014 si hodláme udržet klíčové pozice na tuzemském trhu a rozvíjet obchodní příležitosti v zahraničí. Pro úspěch a rozvoj skupiny TECHO bude opět zásadní orientace na export. V české pobočce, která se potýká s nižší ziskovostí, se chceme zaměřit na optimalizaci vnitropodnikových procesů s cílem zvýšit produktivitu,“ dodává Kejval.

Informace pro média:

O společnosti
TECHO, a.s., patří k předním evropským výrobcům a dodavatelům kancelářského nábytku a je jednou z největších společností v České republice, která poskytuje komplexní služby v oblasti výstavby komerčních interiérů na klíč (tzv. fit-out řešení) pro celou řadu nadnárodních i lokálních firem v Evropě a na Blízkém východě. Společnost je od roku 2008 součástí nizozemské skupiny Royal Ahrend NV, která patří mezi tři největší výrobce kancelářského nábytku v Evropě. Klientelu společnosti tvoří významné bankovní domy, finanční ústavy, mezinárodní společnosti, vládní organizace a veřejné instituce. Její pobočky dnes najdeme ve Velké Británii, na Slovensku, v Rakousku, Maďarsku, Rumunsku, Chorvatsku, Rusku, Gruzii, na Ukrajině a také v Číně a ve Spojených arabských emirátech. Podnikatelské aktivity TECHO však sahají i do exotičtějších oblastí, například do africké Nigérie a Gabunu či na karibský ostrov Trinidad.

Stance Communications, s.r.o.
Iveta Černá
Account Executive
Salvátorská 931/8, Praha 1
Tel.: + 420 224 810 809, + 420 725 015 374
E-mail: iveta.cerna@stance.cz