Společnost ELK zakoupila speciální houpačku pro tělesně postižené

Společnost ELK zakoupila speciální houpačku pro tělesně postižené

Společnost ELK v srpnu přispěla částkou 50 000 Kč nestátní neziskové organizaci Kaňka, o. p. s., z Tábora, která poskytuje sociální služby a vzdělání v základní a mateřské škole. Částka bude využita na stavbu dětského hřiště, konkrétně na zakoupení speciální houpačky pro tělesně postižené. Stavbu, která začne 28. srpna, organizačně zajišťuje neformální skupina Nohama na zemi. Ta by celou dobrovolnickou akci ráda stihla za 48 hodin.

„Pomáhat dobré věci je pro naši společnost samozřejmé, je to ale veskrze příjemná povinnost, tím spíš, že se Kaňka nachází v našem regionu,“ říká Luděk Čermák, jednatel české pobočky rakouské společnosti ELK, která v Plané nad Lužnicí vyrábí dřevostavby, a dodává: „Proto také naše pomoc není jen finanční, ale i fyzická. Se stavbou hřiště pomohou ve svém volném čase i naši zaměstnanci.“

Neformální skupina Nohama na zemi, která stavbu dětského hřiště organizuje, ve svém krátkém videu vyzývá všechny, kdo by chtěli se stavbou pomoci, aby neváhali a přišli 28. a 29. srpna do Kaňky v Táboře.

Obecně prospěšná společnost Kaňka poskytuje péči, která využívá všech dostupných sociálních, léčebných a pedagogických prostředků ke zlepšení života dětí, mládeže a dospělých osob s postižením a k jejich integraci do společnosti.

Informace pro média:

ELK s. r. o.

Rakouský koncern ELK je rodinný podnik s více než třicetiletou historií. V současné době je evropským lídrem v oblasti montovaných dřevostaveb. S výrobními závody v Rakousku a České republice a více než 1 300 zaměstnanci již vytvořil domovy pro více než 40 tisíc zákazníků. ELK je kromě nabídky rodinných domů úspěšný také ve výstavbě komerčních objektů (např. hotely) a staveb občanské vybavenosti, jako jsou vysoké školy nebo mateřské školy.
V České republice zahájila firma ELK s.r.o. svou působnost otevřením výrobního závodu v roce 1989 v Plané nad Lužnicí. Na český trh pak vstoupila v roce 2006 s nabídkou nízkoenergetických montovaných dřevostaveb, srubů a v dalších letech doplnila nabídku o pasivní domy jak v typových řadách, tak s možností individuálních řešení. Domy ELK jsou domy pro život s vysokým standardem, nízkou spotřebou energií a rozsáhlým servisem dostupné pro každého. Domy vyrobené v Čechách v rakouské kvalitě, která je pro ELK prioritou.

Pro více informací kontaktujte:
Stance Communications, s.r.o.
Michaela Šimková
Account Manager
Salvátorská 931/8, Praha 1
Tel.: +420 224 810 809, +420 724 872 331
E-mail: michaela.simkova@stance.cz