Studenti se učí komunikovat v cizím jazyce, pomáhá i spolupráce s firmami

Ostrava, 9. září 2013 – Studenti vysokých škol se stále častěji setkávají se situací, kdy pouhá „školní“ znalost cizího jazyka při nástupu do zaměstnání nestačí. V mnoha mezinárodních podnicích se od pracovníků očekává znalost na profesionální úrovni, a to včetně odborné terminologie. Jednou z firem, která se studentům snaží pomoci, je společnost Tieto, která od letošního roku vyučuje jeden z kurzů IT Akademie čistě v anglickém jazyce.

Tato firma se sídlem v Ostravě organizuje pro studenty a absolventy středních a vysokých škol celou řadu aktivit, které jim usnadňují vstup do profesního života. Kromě toho studenty motivuje ke zpracování diplomové práce v anglickém jazyce, což jim výrazně pomůže s orientací v odborné terminologii. V rámci praxí si pak studenti mohou vyzkoušet, jak probíhá práce v mezinárodním týmu. V takovém případě je znalost cizího jazyka nezbytná.

„Gramatiku i odborné termíny sice znám, ale když má člověk komunikovat, tak je to obtížné. Samotná školní výuka pro praxi nestačí,“ popisuje situaci Michael Glozar, student Fakulty elektrotechniky a informatiky na Vysoké škole báňské – Technické univerzitě Ostrava. „Účast v kurzu Tieto IT Akademie mě motivovala k dalšímu vzdělávání se v angličtině tím spíše, že o práci v Tieto uvažuji i po dokončení studia,“ dodává Glozar.

V cizím jazyce nově i Tieto IT Akademie
Důraz na aktivní používání angličtiny společnost Tieto promítla i do odborných kurzů Tieto IT Akademie, které začínají již v říjnu. Jejich účastníci z řad vysokoškolských studentů se zaměřením na informační technologie si jeho prostřednictvím mohou rozšířit odbornost o nové znalosti i praktické zkušenosti.

„Tieto IT Akademii pořádáme již třetím rokem a aktuální kurzy jsou zaměřeny na Business Intelligence a správu UNIX serverů, přičemž druhý z nich probíhá celý v angličtině. Studenti čerpají z anglicky psaných materiálů, v rámci výuky komunikují anglicky. Tentokrát se nám podařilo zajistit i kolegy ze Švédska, kteří se svým vstupem budou na obsahu Akademie podílet,“ říká Petra Karasová z personálního oddělení společnosti Tieto. „Jsme mezinárodní firma a angličtina je hlavní firemní jazyk, proto je její praktická znalost pro studenty nezbytná,“ dodává Karasová.

„Akademie splnila mé očekávání a dala mi to, co jsem chtěl. V úvodu kurzu jsem získal hlubší povědomí o technologiích a poté mi názorně ukázali, o čem je tato technologie v praxi a jak a kde se používá. Akademie mi pomohla v tom, že mi rozšířila obzory a motivovala mě pro to, abych i při studiu začal v této oblasti pracovat,“ vysvětluje Glozar.

Do obou kurzů se studenti stále mohou přihlásit. Uzávěrka přihlášek je 30. září a všechny další informace jsou zveřejněny na webových stránkách společnosti Tieto v sekci kariéra.

Tieto podporuje zaměstnávání absolventů
Mezi další podobné aktivity společnosti Tieto patří například IT workshopy, semináře či exkurze, díky kterým se studenti mohou seznámit s pracovním prostředím. Dlouhodobou snahou firmy je zvýšení připravenosti absolventů vysokých škol na vstup do profesního života. Sama jich přitom přijímá desítky ročně.

Společnost Tieto dlouhodobě patří mezi největší zaměstnavatele v oboru IT v celé zemi a v Moravskoslezském kraji je absolutní jedničkou. V české pobočce společnosti aktuálně působí bezmála 2 000 IT specialistů. Konkrétně se jedná o programátory, správce sítí a serverů, databázové specialisty, testery, softwarové architekty apod.

Informace pro média:

O společnosti Tieto
Tieto je největší severoevropský dodavatel IT služeb, poskytující komplexní služby v oblasti IT pro soukromý i veřejný sektor. Jako důvěryhodný partner v transformaci IT pomáháme našim zákazníkům přizpůsobit jejich procesy a podnikání požadavkům trhu. V Tieto klademe velký důraz na profesní růst a výsledky. Společnost Tieto, založená v roce 1968, se sídlem v Helsinkách a čistými tržbami 1,8 miliard eur zaměstnává na 15 000 expertů a působí ve více než 20 zemích světa. Její akcie jsou obchodovány na burze NASDAQ OMX v Helsinkách a Stockholmu.

Pro více informací kontaktujte:
Stance Communications, s.r.o.
Štěpán Dlouhý
Account Manager
Salvátorská 931/8, Praha 1
Tel.: +420 224 810 809, +420 602 685 131
E-mail: stepan.dlouhy@stance.cz