TECHO se vrací do Gruzie

Interiérová společnost TECHO se rozhodla pokračovat ve svých aktivitách v Gruzii, kde v červnu 2008 založila pobočku TECHO GEORGIA Ltd. Společnost by zde chtěla otevřít i menší montážní závod.  

V úterý 2. září odlétá do Gruzie zredukovaný, přibližně poloviční tým pracovníků TECHO. „Zredukován je proto, že současná etapa zakázky pro Bank of Georgia byla před evakuací téměř dokončena a menší tým pro dokončení již stačí. Poletí Češi a Ukrajinci,“ řekl k tomu ředitel pro strategický rozvoj TECHO Jan Petrák.

Práce na dokončení stávající etapy zakázky pro největší gruzínskou retailovou banku začnou ve středu 3. září. Obchodní práce na dalších etapách i s ostatními zákazníky nebyla přerušena a pokračovala i v době evakuace projektového týmu. Prioritou firmy je nyní splnit závazky u stávajících klientů a pokračovat v práci na získání dalších zakázek v Gruzii.

TECHO dosud pracovalo na území většiny Gruzie od západní hranice na pobřeží Černého moře po hlavní město Tbilisi ve východní části země. “Všichni současní i potenciální klienti v dosud neukončeném konfliktu utrpěli ztráty, ale naštěstí zůstalo jen u ztrát hospodářských. Samotné Tbilisi s výjimkou vojenských objektů a letiště nebylo terčem střel, takže ani naše sídlo nebylo poškozeno,“ uvedl Jan Petrák.

Firma v Gruzii i nadále uvažuje o otevření montážního závodu. V současné situaci není pravděpodobné, že by TECHO investovalo do většího výrobního závodu, ale menší montážní závod nevylučuje. Stejně tak by podle Jana Petráka mohly vzniknout menší montážní závody na Ukrajině a v Rumunsku.

Otevření pobočky v Gruzii je součástí dlouhodobé strategie TECHO pronikat na trhy střední a východní Evropy, kdy expanze je vždy zaměřena na existující klíčové klienty. Obrat TECHO GEORGIA Ltd. by měl do dvou let dosáhnout hranice 100 milionů korun.

Informace pro média:

TECHO, a.s. je vedoucí společností v oboru poskytování komplexních služeb v oblasti vybavování komerčních interiérů ve střední a východní Evropě a zároveň významným výrobcem kancelářského nábytku v České republice. TECHO nabízí nejefektivnější řešení nových kancelářských prostor vytvářejících optimální atmosféru pro dynamické společnosti. Klientelu tvoří významné bankovní domy, finanční instituce, mezinárodní společnosti a vládní organizace.

Pro více informací kontaktujte:
Stance Communications, s.r.o.
Markéta Pomšárová – Židlická
Account Manager
Salvátorská 931/8, Praha 1
Tel.: + 420 224 810 809, + 420 724 513 053
E-mail: marketa.pomsarova@stance.cz