Téměř třetina Čechů se pro materiál na stavbu domu rozhoduje podle ceny, uvádí společnost ELK

Téměř třetina Čechů se pro materiál na stavbu domu rozhoduje podle ceny, uvádí společnost ELK

Podle šetření společnosti ELK a Českého statistického úřadu se třetina lidí při stavbě domu rozhoduje podle ceny a nejčastěji volí variantu s obytnou plochou kolem 90 m². Společnost ELK, přední výrobce montovaných dřevostaveb, vychází těmto požadavkům vstříc. Řada domů Praktic, která se v loňském roce na jejích prodejích podílela ze 70 %, v čele s modelem Praktic 105 s užitnou plochou 105 m² a Bungalov 122 s užitnou plochou 122 m², je výsledkem pětadvacetileté zkušenosti se zákazníkem. Řada Praktic nabízí výhody moderního a komfortního nízkoenergetického bydlení s nízkými pořizovacími náklady.


„Téměř tři čtvrtiny domů, které jsme v loňském roce na českém trhu prodali, patřily do řady Praktic. To je pro nás jednoznačným impulsem, že má smysl v jejich nabídce pokračovat a vylepšovat ji,“ říká jednatel společnosti Marcel Kaštovský a doplňuje: „Vnímáme, že v Čechách chybí příjmová skupina, kterou známe z vyspělých ekonomik a jíž jsou určeny standardní řady ELK s vyšší pořizovací cenou. Tuzemským zákazníkům nyní můžeme díky domům Praktic nabídnout komfortní bydlení, které využívá stejně kvalitní vstupní materiály jako naše standardní konstrukce, ale za velmi příznivou a konkurenční cenu.“ 

Užitná plocha domů Praktic se standardně pohybuje od 76 do 152 m² v jedno nebo dvoupatrové variantě s valbovou či sedlovou střechou. Dům se montuje z panelů kompletně připravených v závodu, což umožňuje jejich výrobu a kontrolu v ideálních podmínkách. Jednotlivé stavební díly se vyrábějí v nízkoenergetickém provedení a samotná montáž na základovou desku a dokončení hrubé stavby v místě realizace je tak možné v průběhu pouhých několika dnů a v jakémkoliv ročním období. „Příznivé ceny domů Praktic jsme dosáhli jinou konstrukcí stěn a krovů, avšak při zachování všech dalších parametrů a vstupních materiálů. Stěna je tak ve výsledku o čtyři centimetry slabší, což ale není v žádném případě na úkor kvality. Konstrukce Praktic splňuje normy nízkoenergetického domu a nabízí kvalitní a dostupné řešení pro širší skupinu tuzemských zákazníků,“ upřesňuje Kaštovský.

Společnost ELK se v letošním roce rozšířila nabídku řady Praktic o další model s obytnou plochou odpovídají žádaným 90 m2. Bude jím dům se čtyřmi obytnými místnostmi a celkovou plochou 115 m² za cenu 2.399.900 Kč při provedení na klíč.

Kompletní nabídku domů Praktic najdete na http://www.elk.cz/index.php?id=praktic.

Informace pro média:

ELK s. r. o.

Rakouský koncern ELK je rodinný podnik s více než třicetiletou historií. V současné době je evropským lídrem v oblasti montovaných dřevostaveb. S výrobními závody v Rakousku a České republice a více než 1 300 zaměstnanci již vytvořil domovy pro více než 40 tisíc zákazníků. ELK je kromě nabídky rodinných domů úspěšný také ve výstavbě komerčních objektů (např. hotely) a staveb občanské vybavenosti, jako jsou vysoké školy nebo mateřské školy.
V České republice zahájila firma ELK s.r.o. svou působnost otevřením výrobního závodu v roce 1989 v Plané nad Lužnicí. Na český trh pak vstoupila v roce 2006 s nabídkou nízkoenergetických montovaných dřevostaveb, srubů a v dalších letech doplnila nabídku o pasivní domy jak v typových řadách, tak s možností individuálních řešení. Domy ELK jsou domy pro život s vysokým standardem, nízkou spotřebou energií a rozsáhlým servisem dostupné pro každého. Domy vyrobené v Čechách v rakouské kvalitě, která je pro ELK prioritou.

Pro více informací kontaktujte:
Stance Communications, s.r.o.
Michaela Šimková
Account Manager
Salvátorská 931/8, Praha 1
Tel.: +420 224 810 809, +420 724 872 331
E-mail: michaela.simkova@stance.cz
Obrázek č. 1 - Praktic 116Obrázek č. 2 - Praktic 115