Tieto Czech realizuje jeden z největších Java projektů v České republice

Ostrava, 12. srpna 2013 – Společnost Tieto, největší severoevropský dodavatel IT služeb pro soukromý i veřejný sektor, vstoupila do hlavní fáze jednoho z nejrozsáhlejších softwarových projektů vyvíjených v jazyce Java v České republice. Jeho cílem je vytvoření a správa IT infrastruktury významného skandinávského telekomunikačního operátora expandujícího do dalších zemí Evropy. Tieto zároveň otevřelo desítky volných pozic pro zkušené programátory, kteří se mohou na tomto mimořádném projektu podílet.

„Jedná se o jeden z největších IT projektů ve středoevropském regionu, který je postaven na Javě jako stěžejní technologii. V souvislosti s ním najdou uplatnění desítky zkušených programátorů specializovaných na tento programovací jazyk,“ říká Petr Lukasík, generální ředitel společnosti Tieto Czech. „Přestože jsme většinu pozic zatím pokryli specialisty z naší společnosti, pro řadu dílčích projektů aktuálně přijímáme programátory se zkušenostmi s Javou,“ dodává Lukasík.

Stávající tým, pracující dle agilní metodiky programování, navrhuje marketingové a prodejní kanály, komplexní systémy objednávání, účtování a dalších s tím spojených služeb. Jedná se i o systémy, které budoucím klientům telefonního operátora umožní objednávat v reálném čase mobilní služby, zejména tarify a související balíčky služeb.

Šance pro zkušené Java specialisty
„S ohledem na náročnost celého projektu počítáme se zvýšením počtu programátorů, kteří se na něm budou podílet. Hlavní podmínkou pro přijetí je kromě prokázaných odborných předpokladů především schopnost komunikovat v angličtině a ochota cestovat,“ říká Petra Karasová z personálního oddělení společnosti Tieto „Účast na tomto projektu již dnes oceňuje stávající tým jako ideální příležitost pro osobní kompetenční rozvoj. Případní zájemci mohou pro bližší informace kontaktovat naše HR oddělení,“ uzavírá Karasová.

Informace pro média:

O společnosti Tieto
Tieto je největší severoevropský dodavatel IT služeb, poskytující komplexní služby v oblasti IT pro soukromý i veřejný sektor. Jako důvěryhodný partner v transformaci IT pomáháme našim zákazníkům přizpůsobit jejich procesy a podnikání požadavkům trhu. V Tieto klademe velký důraz na profesionální růst a výsledky. Společnost Tieto, založená v roce 1968, se sídlem v Helsinkách a čistými tržbami 1,8 miliard eur zaměstnává na 17 000 expertů a působí ve více než 20 zemích světa. Její akcie jsou obchodovány na burze NASDAQ OMX v Helsinkách a Stockholmu.

Pro více informací kontaktujte:
Stance Communications, s.r.o.
Štěpán Dlouhý
Account Manager
Salvátorská 931/8, Praha 1
Tel.: +420 224 810 809, +420 602 685 131
E-mail: stepan.dlouhy@stance.cz