Uherskohradišťské Helio proniká s pomocí CzechTrade do Evropy

Praha, 15 dubna 2014 – Firma Helio je výrobcem zářivkových svítidel do interiérů i venkovního osvětlení. Díky spolupráci s agenturou CzechTrade si vytvořila síť obchodních zástupců v osmi evropských zemích. Dnes úspěšně působí nejen v České republice, ale také v Německu, Francii, Rakousku, Finsku, a Norsku, kde získala svou zatím největší zakázku, a chystá se vstoupit také do zemí Beneluxu.

„S činností agentury CzechTrade jsme opravdu spokojeni. Velmi nám pomohla s hledáním obchodních partnerů v severských státech, a to díky tomu, že organizovala naše zahraniční cesty a asistovala nám i v průběhu jednání,“ říká Stanislav Jurčík, majitel společnosti Helio.

Exportní aktivity společnosti byly do roku 2011 minimální, stejně jako její povědomí o agentuře CzechTrade či službách, které podnikům nabízí. V roce 2011 však díky její podpoře vstoupila na německý trh, kde zaznamenala první zahraniční úspěch, když získala obchodního zástupce pro místní trh s referenční dodávkou. Na ten brzy navázala i v dalších zemích a v současnosti rozvíjí své obchodní aktivity ve Francii, Rakousku a několika státech severní Evropy.

„Firma Helio byla zpočátku k možnosti spolupráce skeptická, ale domluvili jsme se na asistenčních službách. Klient neponechal nic náhodě a na základě konzultace s námi se zaměřil na marketingovou prezentaci. Připravil si vhodné propagační materiály, které na zahraniční partnery zapůsobily. Profesionální prezentace je při pronikáni do zahraničí nezbytná, ale malé podniky na ni často zapomínají,“ popisuje Michal Nedělka, exportní konzultant agentury CzechTrade.

Firma Helio využívá především individuální asistenční služby agentury CzechTrade. Ty spočívají ve vyhledání potenciálních obchodních partnerů či distributorů, v jejich kontaktování a následném představení produktů či služeb klienta a domluvě osobního jednání. V letošním roce bude CzechTrade společnosti Helio pomáhat s hledáním obchodních partnerů v zemích Beneluxu. Firma zvažuje i vstup na trh Spojených arabských emirátů.

Společnost Helio, která sídlí v Uherském Hradišti, byla založena v roce 1991 a zaměřuje se na výrobu zářivkových svítidel. Svým partnerům a zákazníkům nabízí svítidla z hliníkových profilů pro širokou škálu použití v různých typech interiérů a ve venkovních prostorech. Má dvacet zaměstnanců a své produkty vyrábí v České republice.

Informace pro média:

O CzechTrade
CzechTrade je agentura na podporu exportu, podřízená Ministerstvu průmyslu a obchodu České republiky. Funkcí agentury, která působí od roku 1997, je pomáhat českým firmám a podnikatelům proniknout na zahraniční trhy. Zájemci o spolupráci si mohou vybrat ze tří odstupňovaných balíčků služeb, zvolit konkrétní službu či se připojit k Exportnímu klubu. V současnosti agentura CzechTrade spolupracuje se zahraničními kancelářemi v 41 zemích.
www.czechtrade.cz

Pro více informací kontaktujte:
Stance Communications, s.r.o.
Štěpán Dlouhý
Account Manager
Salvátorská 931/8, Praha 1
Tel.: +420 224 810 809, +420 602 685 131
E-mail: stepan.dlouhy@stance.cz