UNICEF upozorňuje na možnost záměny s Nadací Světového fondu dětí

Český výbor pro UNICEF oznamuje, že nemá nic společného s aktivitami Nadace Světového fondu dětí, která v poslední době rozesílá dopisy s žádostí o příspěvek na humanitární pomoc dětem. Protože je logo i název podobný, mohlo by snadno dojít k záměně.
 
Aktivitu Světového fondu dětí - rozesílání adresných oslovení - jsme u nás zaznamenali již v říjnu 2006 na základě upozornění a dotazů našich příznivců. Podle ohlasů soudíme, že letos před Vánoci došlo k další vlně rozesílání dopisů,“ uvádí k situaci Pavla Gomba, ředitelka Českého výboru pro UNICEF a dodává: „Většina dotazujících přispěla Světovému fondu dětí v domnění, že se jedná o UNICEF, což nepřekvapuje, protože tato organizace si zvolila nejen název, ale i logo velice podobné našemu.

Aktivity UNICEF jsou vždy označeny oficiálním logem a zkratkou UNICEF. V případě jakýchkoli pochybností se mohou zájemci obrátit na Český výbor pro UNICEF prostřednictvím e-mailu unicef@unicef.cz, nebo na telefonním čísle 257 320 244.

I když spolupráce UNICEF s jinými mezinárodními i národními humanitárními organizacemi je při uskutečňování konkrétních programů pomoci a zejména při řešení následků katastrof častá, v žádné rozvojové zemi jsme se Světovým fondem dětí při spolupráci nesetkali.“ uzavírá Gomba.

Pro více informací kontaktujte:
Stance Communications, s.r.o.
Ondřej Peterka
Salvátorská 931/8, Praha 1
Tel.: +420 224 810 809
E-mail: ondrej.peterka@stance.cz