Usnadnit život seniorům se snaží LCC domácí péče, která už poskytuje sociální služby prvním klientům na Kutnohorsku

Společnost LCC domácí péče se zaměřením nejen na seniory vstupuje od listopadu 2011 na trh poskytování sociálních služeb na území okresu Kutná Hora.

„Našim klientům chceme nabídnout široký sortiment kvalitních a dostupných služeb, které jim ulehčí a zpříjemní život,“ uvádí regionální manažerka LCC domácí péče Světlana Benešová a dodává: „Cílem naší společnosti je pomoci seniorům a dalším potřebným lidem žít plnohodnotný život v domácím prostředí, na které jsou zvyklí a poskytovat služby i v místech, kde dosud nebyly dostupné.“

LCC domácí péče poskytuje od listopadu 2011 pečovatelské služby a osobní asistenci seniorům a osobám se zdravotním postižením nebo chronicky nemocným, jejichž zdravotní stav vyžaduje pomoc druhé osoby. Na přání klienta a jeho rodiny je možné tyto služby poskytovat 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Těm, kteří se ocitli ve svízelné životní situaci, je určeno odborné sociální poradenství, která mimo jiné pomůže získat i příspěvek na péči, pokud na něj má klient nárok.

LCC domácí péče má dvě kontaktní místa, v areálu Nemocnice Kutná Hora a v prodejně a půjčovně zdravotních pomůcek a potřeb v Uhlířských Janovicích. Sociální služby poskytuje na celém území Kutnohorska v rámci terénní služby.  Klientům tak stačí, aby si službu objednali telefonem nebo prostřednictvím internetových stránek www.lccdp.cz. Informace by měli být dostupné i u praktických lékařů či na obecních úřadech.

Od příštího roku se LCC domácí péče chystá rozšířit nabídku služeb o poskytování zdravotní domácí péče a dalších doplňkových služeb poskytujících pomoc v domácnostech.  Půjčovna a prodejna zdravotních pomůcek a potřeb bude pro klienty fungovat včetně dovážky pomůcek do domácností.

„Chceme nabídnout naše služby i v místech, kde to není obvyklé. Neomezujeme se proto jen na velká města, ale cíleně budujeme naši činnost v menších městech a ve vesnicích, kde lidé také potřebují pomoc, ale nabídka těchto služeb je často velmi malá nebo žádná,“ uzavírá Benešová.

V Praze dne 22. listopadu 2011

Pro více informací kontaktujte: