Ústav pro péči o matku a dítě v Praze 4 – Podolí pokračuje ve zdokonalování poskytovaných služeb

Ústav pro péči o matku a dítě v Praze 4 – Podolí (ÚPMD), který poskytuje špičkovou komplexní péči dospělým ženám, maminkám a jejich novorozeným dětem, připravuje řadu novinek. Ty mají pacientkám usnadnit přístup k poskytovaným službám a zajistit jim tak mnohem větší komfort. Jedná se především o zavedení registrace pacientek do stálé péče, od příštího roku on-line registrace prostřednictvím obvodních gynekologů či odbourání čekacích lhůt na některá vyšetření.

ÚPMD potvrzuje svou pověst zdravotnického centra, poskytujícího komplexní gynekologickou péči na nejvyšší úrovni. Od září 2013 zavedl registraci žen do stálé péče a zároveň prakticky odboural čekací lhůty na bezplatné mamografické vyšetření či vyšetření prsů ultrazvukem. „Komfort pacientek je pro nás nejdůležitější, proto dlouhodobě usnadňujeme přístup k našim službám čím dál většímu počtu žen či nastávajících maminek,“ říká doc. MUDr. Jaroslav Feyereisl, CSc., ředitel ÚPMD.

Obvodní gynekologové budou navíc od Nového roku moci registrovat své pacientky na specializovaná vyšetření skrze formulář na webových stránkách ústavu. Jeho zástupci pak pacientku sami zkontaktují a domluví se s ní na konkrétním termínu podle jejích potřeb. Odpadne tak nejen dojíždění, ale i zdlouhavé čekání v ordinaci.

ÚPMD se jako centrum pro komplexní gynekologickou péči o ženy, maminky a jejich novorozené děti soustředí na rozvíjení a další vývoj specializovaných léčebných metod v souladu s celosvětovými trendy. Zároveň se i nadále zaměřuje na léčbu různých závažných onemocnění. Tým vysoce kvalifikovaných lékařů jen za poslední rok provedl více než 5000 specializovaných operací.

„Jednou z oblastí je například moderní chirurgická léčba endometriózy. Jako jediné zdravotnické pracoviště v ČR poskytujeme pacientkám péči v centru pro trofoblastickou nemoc. O vysoké úrovni svědčí také to, že všechny ženy léčené kvůli této nemoci, porodily zdravé děti,“ říká Jaroslav Feyereisl.

ÚPMD poskytuje také péči onkologickým pacientkám a dlouhodobě patří mezi špičková pracoviště v ČR, řešící problematiku ženské inkontinence a sestupu pánevních orgánů.

„Hlavní výhodou ÚPMD pro pacientky je komplexní péče o ženu v průběhu celého jejího života,“ uzavírá ředitel ÚPMD a dodává: „V našem centru asistované reprodukce řešíme problémy s neplodností, v případě potřeby chirurgického řešení je pro naše pacientky připraven tým vysoce specializovaných operatérů, naše klientky zde mohou porodit ve špičkových podmínkách, a poté se na nás mohou kdykoliv obrátit při řešení jakýchkoliv gynekologických onemocnění.“

Informace pro média:

Ústav pro péči o matku a dítě v Praze 4 – Podolí nabízí v rámci České republiky komplexní péči o zdraví žen a novorozenců. V roce 2012 proběhlo na tomto pracovišti 5188 porodů a narodilo se 5358 dětí. Tým špičkových porodníků, gynekologů a neonatologů zajišťuje prostřednictvím nejmodernějších technologií služby nejen pro ženy během těhotenství a porodu v rámci perinatologického centra, ale poskytuje i komplexní a vysoce specializovanou gynekologickou péči. Od roku 2012 zde funguje první vysoce specializované Centrum fetální medicíny v Česku i ve střední Evropě, které umožňuje léčbu plodů s poruchami vývoje a vrozenými vývojovými vadami pomocí operací přímo v těle matky. Více na www.upmd.cz.

Pro více informací kontaktujte:
Stance Communications, s.r.o.
Jana Gabrielová
Account Executive
Salvátorská 931/8, Praha 1
Tel.: + 420 224 810 809, + 420 724 952 213
E-mail: jana.gabrielova@stance.cz