V Brně proběhl další závod neoficiálního dětského mistrovství ČR horských kol, zájem měla i ČT

V Brně proběhl další závod neoficiálního dětského mistrovství ČR horských kol, zájem měla i ČT

Závod na Zbraslavi již tuto sobotu přehoupne seriál do druhé poloviny

V sobotu 31. května 2014 se v Brně za krásného počasí jel už čtvrtý závod horských kol pro děti od 1 roku do 16 let, který patřil k desetidílnému seriálu Bikeclinic Cup 2014. Tento seriál, probíhající od dubna do září 2014, je unikátní svým výhradním zaměřením na děti (jednotlivce i týmy) a přitom využíváním profesionálně připravených a bezpečných tratí po celé České republice.
Konání závodu neuniklo ani České televizi a reportérům kanálu ČT sport, a tak si děti mohly kromě výborně připravených tratí vyzkoušet i zájem médií a při rozhovorech role malých televizních hvězd. Poprvé se představil také Mr. QiuX. Tento více než živý maskot závodů a biker-profesionál na místě učil zájemce nové originální kousky na kolech.

Závody pod záštitou firmy Cannondale si tentokrát užilo 83 dětí a během celého dosavadního průběhu seriálu projelo cílovým obloukem Bikeclinic Cupu 2014 už 300 závodníků. Seriál si našel své stálé fanoušky, kteří se na závody pravidelně vracejí, ale stále přibývají i noví. Závody totiž nabízejí nejen zajímavé a bezpečné tratě v krásné přírodě, ale i bohatý doprovodný program v podobě „fun zóny“ pro celou rodinu. Brněnskou novinkou byla například jízda zručnosti na retro cool kolech.

Příští závod seriálu se pojede v neděli 8. 6. 2014 na oblíbené trati v Praze-Zbraslavi/Borovičkách. Jde o pátý závod, kterým se seriál Bikeclinic Cup 2014 přehoupne do své druhé poloviny. A opět je připravena řada novinek. Účastníci mohou vyhrát v tombole zájezd do Alp, vítězové závodu účast na některém z dětských letních cyklo kempů Bikeclinic. Bude připravena speciální trať pro nejmenší věkovou kategorii do 4 let, s ohledem na jejich potřeby a bezpečnost. Aby bylo hodnocení v cíli korektní a malí závodníci si připadali jako opravdoví profesionálové, bude mít na Zbraslavi každý soutěžící svůj elektronický čip. Možnost přihlásit se na vybraný závod, celý den či seriál však stále trvá. Zájemci se mohou registrovat na stránkách www.bikeclinic-cup.cz nebo od 8:30 přímo na trati v Praze-Zbraslavi.

Hlavní partneři seriálu Bikeclinic Cup 2014: Avers, Cannondale, půjčovny DKNV, Jasa, Lawi, Mapei, Medicon Ness Technologies, Radio Beat, Sulov, Vogel & Noot.

Informace pro média:

Cyklistický obchod Bikeclinic přichází ve spolupráci se svým Bikeclinic Junior Teamem s novým seriálem cyklistických závodů pro děti jménem Bikeclinic Cup. Jedná se o sérii deseti závodů na profesionálně připravených tratích, které se konají na rozličných místech po celé České republice od dubna do září 2014. Do závodů se může přihlásit každé dítě od 1 roku do 16 let, a to jako jednotlivec, nebo i jako součást cyklistického týmu. Nejlepší závodník každé kategorie celého seriálu, ať kluk, nebo holka, získá dres pro vítěze. 

Pro více informací kontaktujte:
Stance Communications, s.r.o.
Michaela Šimková
Account Manager
Salvátorská 931/8, Praha 1
Tel.: +420 224 810 809, +420 724 872 331
E-mail: michaela.simkova@stance.cz