V Medlově u Brna vyroste další Senior Park

Akciová společnost Senior Park zahájí v září letošního roku stavbu pátého penzionu, tentokrát na Moravě v obci Medlov u Brna. Dostavba bezbariérového bydlení pro seniory je plánována na říjen roku 2013. Areál vznikne v rámci širší zástavby, kde se staví řada rodinných domů. Senioři tak budou ještě více zapojeni do aktivního života. Společnost plánuje rozšířit dosavadní nabídku v Senior Parcích o sociální služby a hodlá se zaměřit na nižší spotřebu energií.

Hlavní myšlenkou Senior Parků je jejich bezbariérovost a příjemné venkovní i vnitřní prostředí. Senior Park v Medlově však bude zvláštní v tom, že vyroste v nové zástavbě, která v obci vzniká. „Vybudován bude současně s asi dvacítkou rodinných domů, multifunkčním hřištěm a po dohodě s obcí i zároveň s autobusovou zastávkou. Senioři tak budou žít v aktivnějším prostředí a budou více vtaženi do společenského života obce,“ říká zakladatel společnosti Senior Park, a.s., Jaroslav Plesník.

V příštím roce společnost plánuje rozšířit dosud poskytované služby o sociální oblast. Zároveň se chce zaměřit na snížení nákladů na provoz. „V tomto ohledu uvažujeme o výrazně lepším zateplení a použití tepelných čerpadel, díky kterým by měly klesnout náklady na energie,“ dodává ke svým plánům Jaroslav Plesník.

Na výstavbu celého areálu bude vynaloženo kolem 45 milionů Kč. Senioři si mohou vybírat z nabídky dvaceti bytů 2+kk a dvou bytů 1+kk v hlavním areálu. Dalších 15 bytů o velikosti 2+kk vznikne v řadové zástavbě, kde každý má svou vlastní zahrádku. Nájemné se bude pohybovat kolem částky 7000 korun, stejně jako v ostatních Senior Parcích. U větších bytů je možné si pronajmout i jednotlivé pokoje a o nájem se podělit se spolubydlícím. V takovém případě nájemníci sdílejí pouze sociální zařízení a kuchyň. Kromě základního nájmu pak klienti hradí náklady za další služby. Mezi ně patří např. pečovatelky, správce domu, dovoz obědů, doprava k lékaři nebo na nákupy do blízkých měst.

Pro obyvatele Senior Parku jsou připravovány pravidelné kulturní akce, které jsou otevřeny i široké veřejnosti. Pro zájemce jsou organizovány také zájezdy nejen po České republice, ale i do zahraničí.

Budova Senior Parku je koncipována jako uzavřené atrium. Všechny byty jsou bezbariérové a senioři tak mohou bez zdolávání jakýchkoliv překážek trávit čas na čerstvém vzduchu v atriu s jezírkem, lavičkami a dalšími architektonickými doplňky, které tvoří příjemné prostředí Senior Parku.

Informace pro média:

Senior Park, a.s., založil v roce 2009 Jaroslav Plesník s cílem vybudovat v České republice síť bytových komplexů pro seniory a hendikepované občany. V současnosti společnost provozuje penzion v Luštěnicích u Mladé Boleslavi, v Sokolči u Poděbrad a v Hrádku nad Nisou u Liberce. Výstavba čtvrtého areálu v Ostravě-
-Rychvaldě bude dokončena v létě 2012. Další objekty plánuje společnost vystavět po celé České republice, v nejbližší době v Medlově u Brna na Jižní Moravě a ve Slatiňanech u Pardubic, kde již vlastní pozemky pro tento účel.

Pro více informací kontaktujte: