V Medlově u Brna začíná výstavba největšího Senior Parku

4. 4. 2013 – Akciová společnost Senior Park v těchto dnech v obci Medlov u Brna zahájila stavbu v pořadí již pátého penzionu. V počtu bytů půjde o největší z dosud realizovaných projektů. Dokončení bezbariérového bydlení pro dříve narozené je plánováno na červen 2014. Areál vznikne v rámci širší zástavby rodinných domů, díky čemuž budou senioři ještě více zapojeni do aktivního života. Společnost plánuje rozšířit dosavadní nabídku v Senior Parcích o sociální služby a hodlá se zaměřit i na nižší spotřebu energií.
 
Senior Park v Medlově se 40 byty vyroste jako součást nové zástavby, která v obci vzniká. „Těší nás, že nyní začínáme s výstavbou nového areálu pro seniory v tomto atraktivním prostředí, které našim klientům poskytne také možnost více se zapojit do společenského života obce,“ říká zakladatel společnosti Senior Park, a.s., Jaroslav Plesník.

Při stavbě nového areálu pro seniory se počítá i s uplatněním technologií směřujících k úspoře energií. O jaké konkrétní kroky půjde, prozradil Jaroslav Plesník: „Plánujeme výrazně lepší zateplení a použití tepelných čerpadel, díky kterým by měly klesnout náklady na energie.“
 
Na výstavbu celého areálu bude vynaloženo kolem 45 milionů Kč. Senioři si mohou vybírat z nabídky dvaceti pěti bezbariérových bytů o velikosti 1+kk a 2+kk v hlavním areálu. Dalších 15 bytů o velikosti 2+kk vznikne v řadové zástavbě a každý z nich bude vybaven vlastní zahrádkou. Nájemné se bude pohybovat kolem 7000 korun, stejně jako v ostatních Senior Parcích. U větších bytů je možné si pronajmout i jednotlivé pokoje a o nájem se podělit se spolubydlícím. V takovém případě nájemníci sdílejí pouze sociální zařízení a kuchyň. Kromě základního nájmu klienti hradí i náklady za další služby, mezi které patří např. pečovatelky, správce domu, dovoz obědů, doprava k lékaři nebo na nákupy do blízkých měst.

První nájemníci se budou moci do nového Senior Parku nastěhovat v červnu 2014 a na své zdejší bydlení, které jim bude pronajato formou podnájemní smlouvy na dobu neurčitou, budou také moci žádat příspěvek na bydlení.

Budova Senior Parku je koncipována jako uzavřené atrium. Všechny byty jsou bezbariérové, a senioři tak mohou bez zdolávání jakýchkoliv překážek trávit čas na čerstvém vzduchu, v atriu s jezírkem, lavičkami a dalšími architektonickými doplňky, které tvoří příjemné prostředí zařízení.

Informace pro média:

Senior Park, a.s., založil v roce 2009 Jaroslav Plesník s cílem vybudovat v České republice síť bytových komplexů pro seniory a hendikepované občany. V současnosti společnost provozuje penzion v Luštěnicích u Mladé Boleslavi, v Sokolči u Poděbrad a v Hrádku nad Nisou u Liberce. Výstavba čtvrtého areálu v Ostravě-
-Rychvaldě byla dokončena v listopadu 2012 a již je obsazována novými nájemníky. Další objekty plánuje společnost vystavět po celé České republice, kromě Medlova u Brna na Jižní Moravě také ve Slatiňanech u Pardubic, kde již vlastní pozemky pro tento účel.
Více na
www.senior-park.cz

Stance Communications, s.r.o.
Jiří Kaňa
Account Manager
Salvátorská 931/8, Praha 1
Tel.: + 420 224 810 809, + 420 721 331 593
E-mail: jiri.kana@stance.cz