V programování se můžete vzdělávat i o prázdninách, Tieto pořádá letní akademii IT

Studenti vysokých škol se zaměřením na informační technologie, kteří by si během léta chtěli rozšířit dovednosti v oblasti programování, mají možnost. Společnost Tieto Czech letos poprvé přichystala odborný kurz Tieto IT Academy také v letních měsících. Účastníci si budou moci v rámci týmové spolupráce a v podmínkách předního poskytovatele služeb IT vyzkoušet  programovací jazyk Java ve spojení s technologiemi GIT, JUnit a Mockito. Kurz nazvaný Agile SW Development Game proběhne v budově Tieto Towers v Ostravě od 28. července do 1. srpna. Uzávěrka pro podání přihlášek je 7. července a účast na kurzu je zdarma.

Další z akademií IT pořádaných společností Tieto studentům v průběhu léta nabídne možnost podrobně se seznámit s technologiemi GIT, JUnit a Mockito. Účastí na letní akademii si studenti nejen rozšíří dosavadní znalosti, ale získají i řadu praktických dovedností, které zlepší jejich šance na trhu práce.

„Jsme skutečně rádi, že studentům můžeme nabídnout možnost dalšího rozvoje dovedností v oblasti IT také v období prázdnin. Účastníci letní akademie si budou moci v profesionálních podmínkách vyzkoušet práci na komerčním projektu a poznají výhody týmové spolupráce a párového programování,“ říká Petra Karasová, HR Manager, Recruitment Tieto Czech. „Přestože se jedná o první IT Akademii, kterou pořádáme v letních měsících, pevně věříme, že se setká se stejným úspěchem jako kurzy organizované během roku,“ dodává Karasová
Letní akademie IT společnosti Tieto bude otevřena pro 12 studentů, kteří znají syntaxi jazyka Java a mají zájem pracovat v páru či v týmu. Zájemci mohou podávat přihlášky do 7. července, a to prostřednictvím mailové adresy cz.jobs@tieto.com.

Společnost Tieto dlouhodobě podporuje studenty i absolventy vysokých škol. Podílí se například na seminářích Cisco Academy VŠB-TU Ostrava. Pro získání praktických dovedností je pro studenty v oboru IT otevřena možnost odborné praxe či studentské stáže ve společnosti. Odborníci, kteří ve společnosti působí, navíc se studenty spolupracují při vedení bakalářských a diplomových prací.

Informace pro média:

Tieto je největší severoevropský dodavatel IT služeb poskytující komplexní služby v oblasti IT pro soukromý i veřejný sektor a služby pro vývoj produktů v oblasti komunikace a moderních technologií. Jako důvěryhodný partner v transformaci IT pomáháme našim zákazníkům přizpůsobit jejich procesy a podnikání požadavkům trhu. V Tietu klademe velký důraz na profesionální růst a výsledky. Společnost Tieto, založená v roce 1968, se sídlem v Helsinkách a čistými tržbami 1,7 miliard eur zaměstnává na 15 000 expertů a působí ve více než 20 zemích světa. Její akcie jsou obchodovány na burze NASDAQ OMX v Helsinkách a Stockholmu.

Pro více informací kontaktujte:
Stance Communications, s.r.o.
Ondřej Šafář
Account Manager
Salvátorská 931/8, Praha 1
Tel.: +420 725 837 673
E-mail: ondrej.safar@stance.cz
Petra Karasová