V Rychvaldě na Karvinsku byl slavnostně otevřen Senior Park

Ostrava (24. října 2012) – V Rychvaldě byl dnes slavnostně otevřen bezbariérový bytový komplex pro seniory. Na výstavbu již čtvrtého zařízení tohoto druhu v České republice bylo vynaloženo 45 milionů korun. Veřejnost se s ním může seznámit 2.–3. listopadu v rámci dnů otevřených dveří. Rezervována je zatím zhruba polovina bytů.

V novém Senior Parku v Rychvaldě si zájemci mohou vybrat z nabídky 22 bytů v atriu a 16 bytů v řadových domcích se zahradou. Budova Senior Parku je koncipována jako uzavřené atrium. Všechny byty jsou bezbariérové a senioři nebo hendikepovaní tak mohou bez zdolávání jakýchkoliv překážek trávit čas v atriu s jezírkem, lavičkami a dalšími architektonickými doplňky, které tvoří příjemné prostředí zařízení. Pro obyvatele jsou pořádány pravidelné kulturní programy a koncerty, které jsou otevřeny i pro veřejnost.

„Řadové domky mají své vlastní tepelné čerpadlo, které jsme vybudovali díky dotacím. Náklady na jejich vytápění jsou proto nižší. U větších bytů je možné si pronajmout i jednotlivé pokoje a o nájem se podělit se spolubydlícím. Nájemníci v tomto případě sdílejí pouze sociální zařízení a kuchyň,“ říká Jaroslav Plesník, zakladatel společnosti Senior Park, a. s.

„Mám velkou radost, že se nám podařilo úspěšně dokončit výstavbu dalšího Senior Parku na severní Moravě. K tomuto koutu naší republiky mám osobní vztah, protože z Havířova pocházejí moji rodiče a právě kvůli nim před 4 lety celý projekt vznikl. Rodiče momentálně obývají Senior Park v Sokolči u Poděbrad a nemohou si bydlení vynachválit,“ doplnil Plesník.

Jedním z partnerů projektu je i pojišťovna Kooperativa. „Pojišťovnictví pomáhá vytvářet lidem finanční zajištění na stáří. Tedy například i na odpovídající bydlení a služby. Senior Park je zajímavý projekt, který má vzhledem k měnící se demografické struktuře obyvatelstva velký potenciál. Proto jsme rádi, že jsme se na jeho realizaci mohli podílet,“ říká Milan Medek, ředitel Úseku marketingu v pojišťovně Kooperativa. 
Tento způsob bydlení pro seniory se líbí i starostce Rychvaldu Šárce Kapkové. „Považuji ho za vhodný doplněk k bydlení v domech s pečovatelskou službou, které provozuje město. Dostatek vhodného bydlení pro seniory a služeb zaměřených na jejich potřeby bude vzhledem k demografickému vývoji v příštích letech jedním z problémů, které budou muset obce a města řešit. Těší nás také, že díky Senior Parku naše obec ožije a místní obyvatelé se budou moci účastnit pravidelných kulturních akcí, které jsou zde plánovány. Rychvald je navíc příjemné místo pro život.“

Pozemky pro výstavbu Senior Parku získal provozovatel od realitní skupiny RPG Real Estate. Také její generální ředitel Tony Aksich vnímá význam seniorského bydlení: „Podpora projektů zaměřených na seniory je dlouhodobou součástí naší společenské odpovědnosti. I v našich bytech žije řada seniorů, pro které se snažíme vytvářet takové podmínky, aby mohli co nejdéle zůstat soběstační a nezávislí.“

Informace pro média:

Senior Park a.s. založil v roce 2009 Jaroslav Plesník s cílem vybudovat v České republice síť bytových komplexů pro seniory a hendikepované občany. V současnosti společnost provozuje penzion v Luštěnicích u Mladé Boleslavi, v Sokolči u Poděbrad a v Hrádku nad Nisou u Liberce. Výstavba čtvrtého areálu v Ostravě-Rychvaldě byla dokončena na podzim 2012. Další objekty plánuje společnost vystavět po celé České republice, v nejbližší době v Brně na Jižní Moravě a ve Slatiňanech u Pardubic, kde již vlastní pozemky pro tento účel.
Více na www.senior-park.cz

Pro více informací kontaktujte: