Volksbank CZ: Dobrovolníci oslavili Mezinárodní den stromů pomocí Průhonickému parku

U příležitosti Mezinárodního dne stromů, který každoročně připadá na dvacátého října, zaměstnanci Volksbank CZ vyměnili vyhřáté kanceláře za teplé oblečení, pracovní rukavice a zahradnické nářadí a zapojili se do podzimního úklidu parku v pražských Průhonicích.

V Průhonickém parku se sešlo 45 dobrovolníků Volksbank CZ, mezi nimiž nechyběli ani zástupci představenstva banky. Společně vyčistili les od spadaných větví a náletových dřevin, vyhrabali trávu a suché listí, vypleli stráně a skalky s alpinkami a rododendrony a záhony kolem rybníků vyčistili od odkvetlých rostlin. „Stihli jsme toho opravdu hodně, přesto měli někteří zapálení dobrovolníci pocit, že mohlo být práce ještě víc,“ říká s úsměvem Lucie Hálová, tisková mluvčí Volksbank CZ. „Akce se se-tkala s nebývalým zájmem a všichni zúčastnění měli z odvedené práce dobrý pocit. Věřím proto, že se nám podaří na jaře navázat dalším dobrovolnickým dnem, kdy se do Průhonického parku vrátíme,“ dodává.

Průhonický park je unikátní krajinářský útvar s obrovským umělecko-historickým, krajinářským, ale i dendrologickým významem. Rozkládá se na 250 hektarech a je národní kulturní památkou a památkou UNESCO. „Je téměř neuvěřitelné, že o tak rozsáhlý park pečuje jen něco málo přes desítku za-městnanců. Rádi jsme jim pomohli a potěšilo nás i ocenění parku, stejně jako občanského Sdružení TEREZA, se kterým jsme na přípravě akce spolupracovali,“ shrnuje Lucie Hálová.

Informace pro média:

Volksbank CZ, a,s.

Na českém trhu působí Volksbank od roku 1993, od 1. ledna 1997 jako samostatná akciová společnost Volksbank CZ, a.s. Jejím majoritním vlastníkem je Volksbank International AG s hlavním a jediným akcionářem Sberbank (Bank of Russia). Volksbank CZ je obchodní bankou se širokou nabídkou finančních produktů a služeb pro občany, malé a střední firmy, obce a města, stejně jako bytová družstva, developerské společnosti a subjekty ze zemědělského sektoru.

Svým klientům pomáhá získat více ze svých peněz a tím dělat jejich život finančně jednodušším. Poskytuje srozumitelné finanční a bankovní poradenství se špičkovou osobní péčí pro klienty. Tímto krokem vrací bankovnictví jeho původní osobní charakter.

Pro více informací kontaktujte:
soubor ke staženísoubor ke stažení