Volksbank CZ podpořila osm projektů částkou přesahující 100 tisíc korun ze zaměstnaneckého charitativního fondu

Volksbank CZ poprvé rozdělila finanční zdroje, které její zaměstnanci v průběhu roku 2012 ukládali do charitativního fondu. Z celkové částky 102 102 korun bylo podpořeno osm adresných projektů, které doporučili přímo zaměstnanci. Z celkem 14 navržených je vybrala správní rada fondu. Peníze poputují na podporu projektů menšího rozsahu, které udělají radost v domovech pro děti i seniory nebo v centrech sociální integrace pro postižené. 

Pomáhat potřebným na různých úrovních je dlouhodobým strategickým cílem naší banky a do společensky prospěšných aktivit se zapojujeme již řadu let. V loňském roce jsme se rozhodli zřídit charitativní fond, do kterého v průběhu celého roku přispívali zaměstnanci. Ti také mohli přicházet s návrhy na projekty, které si zaslouží naši pozornost a finanční podporu,“ uvedla tisková mluvčí Volksbank CZ Lucie Hálová. „Příjemným zjištěním byla nejen výše částky, ale i smysluplné projekty, se kterými kolegové přicházeli. Podařilo se tak plně pokrýt potřeby osmi menších projektů. V podpoře těchto adresných aktivit vidíme smysl, protože udělají radost konkrétním lidem,“ doplňuje Hálová.

Částkami v rozpětí 7–20 tisíc korun byly podpořeny například projekty Nadačního fondu dětské onkologie Krtek, Oblastní charity Vyškov nebo Domova pro seniory Kamenec, v němž za peníze získané z fondu pořídí infrazářič pro léčbu a rehabilitaci seniorů. Podpory se dostalo i centru Bazalka, které pomáhá lidem s poruchami autistického spektra a těžkým mentálním postižením nebo dětskému domovu v Čeladné, jehož chráněnci díky finančnímu příspěvku vyrazí na jednodenní lyžování do Beskyd. „S podpořenými organizacemi se snažíme domluvit i na další spolupráci na bázi dobrovolnických aktivit, které u kolegů z banky získávají na oblibě. Naši zaměstnanci by tak mohli pomoci například s úklidem, venkovními úpravami areálu, organizací dětského dne nebo jiným nefinančním způsobem,“ doplnila Lucie Hálová.

Informace pro média:

Volksbank CZ, a,s.

Na českém trhu působí Volksbank od roku 1993, od 1. ledna 1997 jako samostatná akciová společnost Volksbank CZ, a.s. Jejím majoritním vlastníkem je Volksbank International AG s hlavním a jediným akcionářem Sberbank (Bank of Russia). Volksbank CZ je obchodní bankou se širokou nabídkou finančních produktů a služeb pro občany, malé a střední firmy, obce a města, stejně jako bytová družstva, developerské společnosti a subjekty ze zemědělského sektoru.

Svým klientům pomáhá získat více ze svých peněz a tím dělat jejich život finančně jednodušším. Poskytuje srozumitelné finanční a bankovní poradenství se špičkovou osobní péčí pro klienty. Tímto krokem vrací bankovnictví jeho původní osobní charakter.

Pro více informací kontaktujte: