Volksbank CZ vychází vstříc svým klientům a ruší některé poplatky

S platností od 1. května 2009 mění Volksbank CZ sazebník. Poplatky za některé služby se mění, jiné, jako například poplatek za příchozí platby pro fyzické osoby nebo poplatek za vklad hotovosti na pokladně, banka ruší úplně.

„Při úpravě poplatků jsme kladli důraz na potřeby a přání našich klientů. Rozhodli jsme se proto snížit poplatky zejména u nejfrekventovanějších operací na účtech a u služeb, které klienti využívají nejčastěji. Proto jsme zrušili například poplatek za došlou platbu u fyzických osob,“ komentuje změny Petr Žibřid, ředitel marketingu a komunikace Volksbank CZ, a doplňuje: „Změnami v sazebníku reagujeme zejména na hlasy klientů, kteří nejsou spokojení s výší či odůvodněním některých poplatků.“

Volksbank CZ zároveň rozšířila služby elektronického bankovnictví: SMS a e-maily s údaji
o zůstatku na účtu jsou klientům zasílány zdarma. Ačkoli nové sazby vstupují v platnost až 1. května 2009, již nyní je aktualizovaný sazebník k dispozici na webových stránkách Volksbank. Přímo v aplikaci stačí změnit datum a uživateli se načte verze platná pro daný termín.

Vybrané změny v sazebníku Volksbank CZ:
■ Zrušení poplatku za hotovostní vklad na účet na pokladně banky (dříve 10 Kč) 
■ Zrušení poplatku za došlou platbu pro fyzické osoby – občany (dříve 6 Kč) 
■ Zrušení pojmu účetní položka (týká se hotovostních transakcí a transakcí platební kartou)
■ Rozšíření služeb elektronického bankovnictví – zaslání SMS a e-mailu o zůstatku zdarma
■ Rozšíření služeb Phone banking o platby SIPO a povolené inkaso    
■ Zvýšení limitní hranice pro nadměrný hotovostní vklad (z 250 000 Kč na 500 000 Kč)

Více informací naleznete na www.volksbank.cz

Informace pro média:

VOLKSBANK CZ, a.s.
Volksbank působí na českém bankovním trhu od roku 1993, od 1. ledna 1997 jako samostatná akciová společnost Volksbank CZ, a.s. Jejím majoritním vlastníkem je Volksbank International AG (VBI) se sídlem ve Vídni (www.vbi.at). Bilanční suma dceřiných bank VBI, které se nacházejí v devíti zemích střední a východní Evropy – v Bosně a Hercegovině, České republice, Chorvatsku, Maďarsku, Rumunsku, na Slovensku, ve Slovinsku, v Srbsku a na Ukrajině – dosáhla v prosinci 2008 14,7 miliardy eur.

Na českém trhu je Volksbank CZ obchodní bankou se širokou nabídkou finančních produktů a služeb pro občany, malé a střední firmy, obce a města, stejně jako bytová družstva a developerské společnosti. Nabídku bankovních produktů a služeb významně rozšiřuje také spolupráce s partnerskými společnostmi – VB Leasing, Victoria-Volksbanken pojišťovna a Immoconsult Praha. Volksbank CZ má nyní v České republice 57 obchodních míst.

Pro více informací kontaktujte:
Volksbank CZ, a.s.
Ing. Lucie Hálová
tiskové oddělení Volksbank CZ, a.s.
Heršpická 5, 658 26 Brno
Tel.: +420 543 525 240
E-mail: halova.lucie@volksbank.cz
Stance Communications, s.r.o.
Anna Formánková
Account Executive
Salvátorská 931/8, Praha 1
Tel.: + 420 224 810 809, + 420 776 210 599
E-mail: anna.formankova@stance.cz