Volksbank CZ zvyšuje úrokovou sazbu termínovaného vkladu

Praha, 26. dubna 2011 – Dnes Volksbank CZ zvýšila úrokovou sazbu u šestiměsíčního termínovaného vkladu k Běžnému spořicímu účtu z 1,63 % p.a. na 1,93 % p.a. Reaguje tak na krok Evropské centrální banky, která na začátku dubna poprvé za tři roky zvýšila úrokové sazby.

„V návaznosti na krok Evropské centrální banky, která zvýšila úrokovou sazbu o 0,25 p.b., jsme na tento vývoj operativně zareagovali a možnost profitovat z něj nabídneme i našim klientům. Mimořádně proto – mimo obvyklou kvartální úpravu sazeb – zvyšujeme úrokovou sazbu na půlročních termínovaných vkladech k Běžnému spořicímu účtu o tři desetiny až k hranici 2 %,“ vysvětluje Miroslav Šváb, ředitel podpory prodeje pro Retail Volksbank CZ.

Vedení Běžného spořicího účtu je bezplatné a zdarma je k účtu také internetové bankovnictví. Produkt si mohou klienti sjednat na všech pobočkách Volksbank, účet je možné založit také online na internetu bez nutnosti návštěvy banky.

Více informací naleznete na www.volksbank.cz.

Informace pro média:

VOLKSBANK CZ, a.s.
Volksbank působí na českém bankovním trhu od roku 1993, od 1. ledna 1997 jako samostatná akciová společnost Volksbank CZ, a.s. Jejím majoritním vlastníkem je Volksbank International AG (VBI) se sídlem ve Vídni (www.vbi.at). Bilanční suma dceřiných bank VBI, které se nacházejí v devíti zemích střední a východní Evropy – v Bosně a Hercegovině, České republice, Chorvatsku, Maďarsku, Rumunsku, na Slovensku, ve Slovinsku, v Srbsku a na Ukrajině – dosáhla v prosinci 2010 13,7 miliardy eur.

Na českém trhu je Volksbank CZ obchodní bankou se širokou nabídkou finančních produktů a služeb pro občany, malé a střední firmy, obce a města, stejně jako bytová družstva a developerské společnosti. Nabídku bankovních produktů a služeb významně rozšiřuje také spolupráce s partnerskými společnostmi – VB Leasing, Victoria-Volksbanken pojišťovna a Immoconsult Praha.

Pro více informací kontaktujte:
Volksbank CZ, a.s.
Ing. Lucie Hálová
tiskové oddělení Volksbank CZ, a.s.
Heršpická 5, 658 26 Brno
Tel.: +420 543 525 240
E-mail: halova.lucie@volksbank.cz
Stance Communications, s.r.o.
Anna Topičová
Account Manager
Salvátorská 931/8, Praha 1
Tel.: + 420 224 810 809, + 420 724 872 331
E-mail: anna.topicova@stance.cz