Vzdělávací projekt Finanční akademie Pioneer Investments se do Neveklova vrací už třetím rokem

Studenti obchodní akademie v Neveklově se na konci února sešli na přednášce o investování pod hlavičkou projektu Finanční akademie Pioneer Investments. V letošním školním roce se jednalo již o druhé setkání a o světě investic se žáky diskutoval Tomáš Grégr, manažer Pioneer Investments pro prodej a distribuci.

„Se studenty Obchodní akademie Neveklov se v rámci Finanční akademie setkáváme již od roku 2012, a z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že jsou to setkání příjemná a inspirující pro obě strany. Tentokrát jsme se studenty 2. a 4. ročníku probrali základy investování, včetně psychologických aspektů, které ovlivňují rozhodování investorů, i nejčastějších chyb,“ říká přednášející Tomáš Grégr a dodává: „Velmi mě těší, že se opět podařilo studenty zaujmout a že byli aktivními partnery v diskuzi. Je zřejmé, že profesoři ekonomických předmětů odvádějí poctivou práci, která se odráží ve vysoké finanční gramotnosti studentů napříč ročníky. Neveklovští mají velmi dobře nakročeno nejen do světa investic.“

Škola po pozitivních zkušenostech z minula i letos využila nabídku skupiny Pioneer Investments, která se tak s Finanční akademií vrací na OA v Neveklově již třetím rokem. Možnost získat povědomí jak o základních pojmech investování, tak o reálném světě velkých investic a o aktuálním ekonomickém dění tak měly další ročníky středoškoláků.

Investiční skupina Pioneer Investments realizuje vzdělávací projekt Finanční akademie pro studenty již sedmým rokem. Jeho hlavním cílem je poutavou diskusí přiblížit mladým lidem téma ekonomiky ve vztahu k reálnému životu. Přednášky jsou pro školy zcela bezplatné a zapojují se do nich zaměstnanci společnosti i širší management. Finanční akademie  
již pátým rokem úspěšně funguje i na Slovensku.

 

Informace pro média:

O Pioneer Investments

Pioneer Investments je součástí přední bankovní skupiny UniCredit a v oblasti řízení podílových fondů na světovém trhu působí již více než 85 let. Historie Pioneer Investments sahá až do roku 1928, kdy byl založen třetí nejstarší fond v USA s názvem Pioneer Fund. V současné době působí skupina Pioneer Investments ve 27 zemích a pracuje pro ni více než 2 000 zaměstnanců, včetně 330 investičních profesionálů.

Závazkem Pioneer Investments je především poskytování excelentních služeb. Investiční filozofie skupiny je založena na hledání a vytváření přidané hodnoty díky nezávislému analytickému výzkumu a disciplinovanému investičnímu přístupu zkušených portfolio manažerů. Díky tomu může Pioneer Investments svým klientům nabídnout konkurenceschopné investiční produkty vysoké kvality, které by měly obstát za všech okolností, které budoucnost přinese. K zajištění inovativní a konzistentní produktové strategie v globálním měřítku skupina využívá tří specializovaných center v Dublinu, Londýně a Bostonu.

Pioneer Investments celosvětově spravuje aktiva v hodnotě více než 171,4 miliard EUR (k 31. 12. 2013). V České republice poskytuje služby od roku 1995, a to jak individuálním, tak institucionálním klientům a nadacím.

 

Pro více informací kontaktujte:
Pioneer Investments
Ing. Dana Řezníková
Head of Marketing & PR
Filadelfie building, Želetavská 1525/1, Praha 4 140 00
Tel.: + 420 296 354 423, + 420 603 471 990
E-mail: dana.reznikova@pioneerinvestments.com
Stance Communications, s.r.o.
Michaela Šimková
Account Manager
Salvátorská 931/8, Praha 1
Tel.: +420 224 810 809, +420 724 872 331
E-mail: michaela.simkova@stance.cz