Whoopi Goldberg podpořila český UNICEF

Praha, 22. července 2010 - Známá americká herečka Whoopi Goldberg se během uplynulého víkendu zúčastnila konference o HIV/AIDS pořádané ve Vídni. Při této příležitosti natočila video pozdrav výhradně pro české příznivce UNICEF. „Bylo to tak trochu dílem náhody,“ uvedla Pavla Gomba, ředitelka UNICEF ČR. „Když jsme zjistili, že Whoopi bude tak blízko, neváhali jsme ani okamžik a poprosili naše kolegy v USA, aby nám zajistili možnost se s ní osobně setkat. Paní Goldberg totiž velmi nerada létá a v Evropě se tak často nevyskytuje.“

Během třiceti minut, které si Whoopi Goldberg ve svém náročném programu vyhradila, natočila tři video pozdravy pro televizní diváky a návštěvníky benefičních akcí UNICEF. Natáčení těchto jedinečných video pozdravů zajistila bezplatně agentura Frmol. Whoopi Goldberg také vlastnoručně podepsala plakát, na němž vyzývá k pomoci sirotkům postiženým AIDS. Tento plakát bude na konci letošního roku nabídnut v aukci spojené s kampaní „Společně pro děti. Společně proti AIDS“.

Whoopi Goldberg, vyslankyně dobré vůle UNICEF od roku 2003, při setkání s českými zástupci UNICEF mimo jiné zavzpomínala i na svou dřívější návštěvu České republiky. Tehdy na ni zapůsobilo zejména setkání s Václavem Havlem, ale také prohlídka výroby českého křišťálu. Broušený talíř z českého skla přijala Whoopi Goldberg jako dárek na památku z rukou Pavly Gomba, ředitelky Českého výboru pro UNICEF.

Informace pro média:

UNICEF (Dětský fond OSN) je hlavní světovou organizací, která se zabývá ochranou a zlepšováním životních podmínek dětí a podporou jejich všestranného rozvoje. Pracuje s místními komunitami i vládami ve 157 zemích světa. Soustředí se na okamžitou humanitární pomoc i dlouhodobý rozvoj v oblastech zdravotní péče, vzdělání
a ochrany dětí. Programy na pomoc dětem nejsou financovány z rozpočtu OSN, ale výhradně z dobrovolných příspěvků a prodeje blahopřání a dárkového zboží s logem UNICEF.

Český výbor pro UNICEF
Rosa Šimberská
Tel./fax: 257 320 244
E-mail:unicef@unicef.cz
www.unicef.cz

Pro více informací kontaktujte:
Stance Communications, s.r.o.
Hana Šimůnková
Salvátorská 931/8, Praha 1
Tel.: +420 224 810 809, +420 724 527 667
E-mail: hana.simunkova@stance.cz