Zájem Čechů o cesty do Asie roste, tržby cestovní kanceláře

CK China Tours, specialista na poznávací zájezdy do téměř celé Asie, hodnotí uplynulou sezonu s ohledem na nárůst tržeb a celkový zisk jako druhou nejlepší od založení v roce 2001. Rostoucí zájem o služby společnosti svědčí o jejich vysoké kvalitě, díky níž si China Tours udržuje přední postavení na trhu. Čeští turisté mají největší zájem o cesty do oblasti jihovýchodní Asie, typově jim nejvíc vyhovují speciální služby a zájezdy na míru.


„V roce 2013 naše tržby vzrostly ve srovnání s předchozím rokem o 10 % a počet klientů se zvýšil o 8 %. Uplynulá sezona tak byla druhá nejúspěšnější za dobu existence naší cestovní kanceláře,“ shrnuje úspěchy za loňský rok ředitel China Tours RNDr. Miloš Podpěra a doplňuje: „Větší nárůst jsme zaznamenali jen v roce 2010, kdy se v Šanghaji konala světová výstava EXPO.“


Klienti měli loni největší zájem o poznávací zájezdy s nabídkou specifických služeb, luxusních doplňků a programů připravených na míru. Velkému zájmu se těší i gurmánské zájezdy, které se v minulém roce staly vyhledávanou novinkou katalogu. Oproti předchozím rokům čeští turisté čím dál častěji míří do států jihovýchodní Asie, zejména pak do Barmy, Kambodže či do Malajsie.


Z meziročního srovnání China Tours vyplynulo několik dalších zajímavých informací. Čeští turisté při plánování svých cest zohledňují jak přírodní podmínky, tak i politickou situaci. Týkalo se to např. řádění filipínského supertajfunu, který přišel v době, kdy se lidé rozhodují o jarní dovolené. „Přestože postižena byla jen 3 % území a trasa naší cesty vůbec, pokles zájmu byl natolik velký, že jsme zájezd museli zrušit,“ komentuje situaci Podpěra. Naopak vyhrocená politická situace v KLDR u klientů vyvolala nebývalý zájem o cestování do této země.


„Věřím, že letošní rok bude minimálně stejně úspěšný jako ten loňský. V tomto ohledu jsem velkým optimistou, neboť dosavadní prodeje za rok 2014 jsou o 7 % vyšší než loni,“ popisuje výhledy Podpěra.

Informace pro média:

China Tours je cestovní kancelář zaměřená na poznávací zájezdy do Asie. Vznikla v roce 2001, zkušenosti v cestovním ruchu ale sbírá již od roku 1991. China Tours je členem profesního sdružení Asociace cestovních kanceláří ČR (ACK ČR) a mezi její hlavní zásady patří organizování zájezdů v malých skupinkách, kvalitní průvodci a originální programy. Více na www.chinatours.cz.

Pro více informací kontaktujte:
Stance Communications, s.r.o.
Jana Gabrielová
Account Executive
Salvátorská 931/8, Praha 1
Tel.: + 420 224 810 809, + 420 724 952 213
E-mail: jana.gabrielova@stance.cz