Jak úspěšně investovat v roce 2020? Setkání Amundi Crossroads představilo novinářům vyhlídky na příští rok

Jak úspěšně investovat v roce 2020? Setkání Amundi Crossroads představilo novinářům vyhlídky na příští rok

26. November 2019

Koncem listopadu se v Praze konalo již tradiční setkání odborníků ze skupiny Amundi s názvem Amundi Crossroads. Zástupcům českých i slovenských médií byly představeny vyhlídky investorů na rok 2020 či novinky na poli sociálně odpovědného investování.


Novináři dostali jedinečnou příležitost se potkat se světovými kapacitami v oboru investic. Hlavním tématem setkání byly vyhlídky investorů na nadcházející rok, kterými redaktory provedl Eric Mijo. Bertrand Pujol představil pro budoucnost klíčové etické investice ESG a důležitost sociálně odpovědného investování. V neposlední řadě Vafa Ahmadi výmluvně popsal nový CPR fond Food for Generations, který se zabývá problematikou úbytku orné půdy a současným růstem poptávky po potravinách. Investice z toho fondu míří do potravin, a to od farem přes zpracovatele až po obchody s potravinami či restaurace. Doplňující otázky ohledně situace na českém trhu zodpovídal Petr Zajíc z Amundi Czech Republic.

 

Na úspěšnou pražskou konferenci navázala o několik dní později neformální schůzka v Bratislavě za účasti slovenských novinářů z ekonomicky orientovaných médií.

Gallery for download

File for download (3.53 MB)