Tisková konference k nové informační kampani o atopické dermatitidě

Tisková konference k nové informační kampani o atopické dermatitidě

23. May 2019

Ve středu 22. května jsme uspořádali tiskovou konferenci představující novou informační kampaň týkající se atopické dermatitidy (AD), jedné z nejrozšířenějších a přitom nejzávažnějších onemocnění kůže. Konference proběhla za účasti významných médií v pražském Café Colore.


Cílem nové kampaně věnující se problematice AD je informovat veřejnost o této nemoci pomocí krátkých spotů a vysvětlit, že nejde pouze o vyrážku, ale o velmi závažnou nemoc, která zásadním způsobem omezuje život tisíců lidí, včetně dětí. Lidé se závažnějšími stupni nemoci nemohou účastnit řady aktivit, nosit běžné oblečení a jsou obětí stigmatizace. Lidé s AD jsou navíc často obětí podvodných léčitelů a neví, jak vlastně svůj stav řešit. Proto bude také spuštěn nový web, kde lidé s AD a jejich rodiny najdou důležité informace.

Na setkání byl zároveň oznámen významný průlom v problematice AD – nové možnosti léčby. Dosud se projevy AD pouze zmírňovaly, což ale samotný problém neřeší. K problematice na setkání hovořili prof. MUDr. Arenberger, DrSc., MBA., FCMA a doc. MUDr. Gkalpakiotis, Ph.D., MBA, kteří si přizvali také své pacienty.

Gallery for download

File for download (24.22 MB)